رسمی : اخراج مانچینی از اینتر

۱۸ مرداد ۱۳۹۵
رسمی : اخراج مانچینی از اینتر

باشگاه اینتر در اقدامی عجیب تنها دو هفته مانده به شروع بازی ها در سری آ، روبرتو مانچینی را از مربیگری نراتزوری کنار گذاشت.

مالکان چینی اینتر پس از شکست دور از انتظار اینتر با نتیجه ۶ – ۱ مقابل تاتنهام در اسلو تصمیم به اخراج او گرفتند. مانچینی تحت فشار زیادی از طرف باشگاه بود چون در فصل قبل حتی نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان را هم کسب کند، در حالی که هفته های زیادی در صدر جدول قرار داشتند.

او در بازی های پیش فصل تنها یک پیروزی از پنج مسابقه به دست آورده. از فرانک دی بوئر مربی سابق آژاکس به عنوان جانشین او نام برده می شود. در بیانه باشگاه آمده که : "از نوامبر ۲۰۱۴ که مانچینی دوباره مربی تیم شده اینتر جایگاه خاصی را تصاحب نکرده و باشگاه به دنبال جایگاه بالاتری است. ما از او برای کار و تعهدش به باشگاه در این مدت سپاس گذاریم."

مانچینی که بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ توانسته بود سه جام برای نراتزوری به ارمغان آورد دوباره در سال ۲۰۱۴ به این تیم پیوست تا موفقیت های قبل را تکرار کند اما این بار موفق به انجام آن نشد. مربی سابق منچسترسیتی در تابستان سال گذشته خریدهای بزرگی  برای موفقیت اینتر انجام داد که حداقل بتواند سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد ولی با توجه به رقبای قدرتمندی همچون یووه، ناپولی و رم ناموفق بود.

با این حال، اینتر با ۱۳ امتیاز اختلاف نسبت به رم در سری آ چهارم شد و در کوپا ایتالیا هم در ضربات پنالتی مغلوب یوونتوس شد.