بررسی عملکرد ولنتینو روسی در نیم فصل اول

۱۸ مرداد ۱۳۹۵
بررسی عملکرد ولنتینو روسی در نیم فصل اول

فصل ۲۰۱۶ در حالی شروع شد که روسی می خواست یک بار دیگر شانس خود را برای دهمین قهرمانی امتحان کند، او در فصل گذشته تنها با ۵ امتیاز اختلاف نسبت به هم تیمی خود، خورخه لورنزو نتوانست تعداد قهرمانی هایش را دو رقمی کند. روسی پس از این اتفاق مصمم تر شد تا در این فصل دهمین قهرمانی را جشن بگیرد. این موتورسوار ایتالیایی امیدوار بود با بازگشت تایرهای میشلن و تنظیمات الکترونیکی جدید به رویایی که از سال ۲۰۰۹ در سر دارد، تحقق بخشد.

پیش از مسابقه اول در قطر، روسی ۳۷ ساله اعلام کرد که تا ۲۰۱۸ قراردادش را با یاماها تمدید کرده. در این مسابقه او با مارکز از هوندا و دویتسیوزو از دوکاتی رقابت هیجان انگیزی برای مقام دومی داشت ولی بعد از آنها در رده چهارم قرار گرفت.

ولنتینو در آرژانتین بازهم با مارکز مبارزه می کرد اما این بار برای مقام اولی و در آخر با اینکه مسابقه خوبی را پشت سر گذاشته بود ۷ ثانیه بعد از مارکز از خط پایان عبور کرد و دوم شد.

در آستین امریکا روسی به دنبال رکورد جالبی بود که از سال ۲۰۱۴ در اراگون اسپانیا توانسته بود ۲۴ مسابقه متوالی را بدون اینکه از موتورش سقوط کند را به جای گذاشته بود اما در آستین سقوط کرد و این مسابقه را از دست داد. روسی در مسابقه بعدی در خرز اسپانیا توانست این اتفاق را جبران کند و در کشور لورنزو، مارکز و پدروسا جلوتر از هر سه در رده اول بایستد.

در مسابقه لمان فرانسه شاهد بدترین عملکرد او در تایم گیری بودیم به طوری برای شروع مسابقه در خط هفتم قرار گرفت، اما در طول رقابت نمایش خوبی داشت و توانست پشت سر هم تیمی خود لورنزو در رده دوم از خط پایان عبور کند.

فاجعه برای روسی در خانه در پیست موجلو ایتالیا رخ داد جایی که اتفاق دراماتیکی افتاد و موتورش در حالی که رقابت خوبی را می گذراند دچار نقص فنی شد و مجبور به خروج از مسابقه شد.

روسی که در این فصل رقابت های زیاد و جالبی با مارکز داشته این بار هم در حالی که دیگر هم تیمی او لورنزو از موتور خود افتاده بود با مارکز مسابقه عالی را سپری کردند و توانست باز هم اسپانیا را فتح کند.

درست زمانی که دکتر ( لقب روسی ) دور های خوبی را می زد، گرفتار شرایط جوی نامناسب پیست آسن هلند شد. او رهبر مسابقه بود و موتورسواران دیگر یکی پس از دیگری از موتورشان می افتادن ، شدت باران به قدری زیاد بود که مسئولین برگزاری ، مسابقه را متوقف کردند. رقابت پس از اینکه باران تمام شد دوباره پیگیری شد ولی این بار روسی که در شرایط سخت مسابقه توانسته بود رهبر باشد موتورش سر خورد و امتیاز این مسابقه را از دست داد. ولنتینو با مارکز صدر نشین فعلی رقابت ها ۵۹ امتیاز فاصله دارد. باید دید که او می تواند جبران کند و به رویایی که در سر دارد برسد یا نه.