از متیودی تا راکیتیچ، کدام جایگزین پوگبا می شود؟

۱۹ مرداد ۱۳۹۵
از متیودی تا راکیتیچ، کدام جایگزین پوگبا می شود؟

با تکمیل شدن انتقال این فرانسوی به منچستر و شکسته شدن رکورد نقل و انتقالات، حالا یوونتوس به دنبال جایگزینی بازیکن با کیفیتی برای پوگبا هست. در شروع فصل جای او خالی خواهد بود چون هنوز مارکیزیو دوران مصدومیتش را پشت سر می گذارد و به بازی های ابتدای فصل نمی رسد. با اینکه یوونتوس خریدهای خوبی داشته به نظر می رسد حداقل باید یک بازیکن دیگر در پست هافبک را قبل از بسته شدن پنجره نقل وانتقالات در تاریخ ۳۱ اوت جذب کند.

چند بازیکن هستند که بتواند جانشین مناسبی برای پوگبا باشند. اما فعلا مشخص نیست کدام به قهرمان ایتالیا اضافه خواهد شد، اکسل ویتسل، ملی پوش بلژیکی تیم زنیت روسیه یکی از بازیکنانی است که توانایی جانشینی پوگبا را دارد، مانند او قدرت بدنی خوبی دارد و چشم نواز بازی می کند رئیس زنیت درباره ویتسل می گوید: من تفاوت خاصی بین این دو نمی بینم فقط سن پوگبا کمتر است ولی از طرفی همه در یورو دیدند که پوگبا فاقد تجربه است ولی اکسل تجربه زیادی دارد.

زنیت که قرارداد ویتسل را رو به پایان می بیند می خواهد از این شرایط استفاده کند و مبلغ بیشتری از یووه دریافت کند. یووه پیشنهاد ۱۸ میلیون یورویی ارائه داد و تمایلی به افزایش این مبلغ ندارد، ولی زنیت خواستار ۲۵ میلیون برای انتقال ویتسل است.

نمانیا ماتیچ، درست است که او فصل بدی را با چلسی گذراند، اما این اتفاق برای کل تیم افتاده بود و نمی شود منکر توانایی این هافبک صرب شد. کونته اعلام کرده که ماتیچ را می خواهد و باید در تیم بماند ولی او با ورود کانته که از لستر به چلسی اضافه شده جایگاه خودش را در ترکیب اصلی متزلزل می بیند. با اینکه چلسی همچنان به ماندن او اصرار دارد اما یووه تلاش می کند تا کونته را برای انتقال او به تورین متقاعد کند.

لوئیز گوستاوو، بعد از اینکه آرتورو ویدال به بایرن مونیخ پیوست تصمیم گرفت به تیم دیگری برود و به ولسبورگ نقل مکان کرد. هافبک سرسخت برزیلی که در کارهای هجومی هم بازیکن خوبی است دیگر گزینه یووه می تواند باشد. اینتر هم یکی دیگر از مشتریان اوست، اما به نظر می رسد که علاقه مند به بازی در لیگ قهرمانان و یک تیم مدعی قهرمانی باشد. از طرفی ولسبورگ به دنبال سیمونه زازا، مهاجم یوونتوس هست واین اتفاق خوبی برای یووه هست که کار انتقال گوستاوو را برای آنها راحت تر می کند، مبلغ پیشنهادی گرگ ها برای زازا ۲۵ میلیون یورو است.

بی شک یکی از بهترین بازیکنانی که می تواند جایگزین پوگبا باشد هموطن او بلیز متیودی است که در بازپس گیری توپ و خنثی کردن حملات حریفان مهارت خاصی دارد. یکی از مشکلاتی که متیودی در پاری سن ژرمن خواهد داشت مبارزه با هافبک های زیاد این تیم، برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی است. اونای امری سرمربی پاریسی ها کریچویاک را هم به خدمت گرفته و همچنین بازیکنانی مثل بن عرفا، پاستوره، دی ماریا و لوکاس مورا رقابت سختی با متیودی برای ثابت بازی کردن خواهند داشت و همچنین موتا و وراتی را هم اگر به این لیست اضافه کنیم دشواری بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر ناصر الخلیفی مالک پی اس جی درباره او می گوید: " متیودی ستون پاریس است". اما در جایی که مینو رایولا هست، همیشه راه حلی وجود دارد.!

در حالی نیوکاسل در فصل گذشته به دسته پایین تر سقوط کرد اما هافبک این تیم موسی سیسوکو نمایش عالی در یورو ۲۰۱۶ برای فرانسه از خود به جای گذاشت. مسلما بازیکنی که در لیگ دوم یک کشور قرار دارد و پیشنهادی از یک تیم مدعی لیگ قهرمانان داشته باشد آن را قبول می کند تا اینکه بخواهد در لیگ دوم بازی کند. اما مشکل در انتقال این بازیکن نیوکاسل و مبلغ درخواستی بالای آنهاست. باشگاه ابتدا اعلام کرده بود که با پیشنهاد ۲۵ میلیون یورو حاضر به فروش او هست اما مبلغی که آنها در نظر دارند ۴۰ میلیون است. سیسوکو مشتریانی از جمله آرسنال، تاتنهام، اورتون و حتی رئال مادرید هم دارد و به همین دلیل یووه نمی خواهد در این رقابت برای جذب او شرکت کند.

اما ایوان راکیتیچ، چرا یووه او را می خواهد؟ جوابش ساده است چون او یکی از بهترین هافبک های جهان است. از زمانی که آنده گومز از والنسیا به بارسلونا پیوسته به نظر می رسد که او به رفتن فکر می کند. کلید انتقال او فقط در دست لوئیز انریکه است، او یکی از عوامل موفقیت های بارسا در دو فصل اخیر بوده، اما فقط انریکه می تواند این انتقال را عملی کند.