باخت بارسلونا در خانه مقابل تیم تازه وارد

۲۱ شهریور ۱۳۹۵
باخت بارسلونا در خانه مقابل تیم تازه وارد

نبودن مسی و سوارز و همچنین تغیرات زیاد در تر کیب را می توان علل اصلی باخت بارسلونا مقابل تیم تازه وارد آلاوز دانست. تحت هیچ شرایطی نباید بارسلونا در خانه به تیمی که تازه به لالیگا صعود کرده ببازد اما گاهی اوقات پیش می اید آنها تقریبا پنج سال پیش با مربیگری گواردیولا در بازی با هرکولس این اتفاق را تجربه کرده بودند.

علل اصلی این باخت را می توان خستگی بازیکنانی مثل مسی، سوارز و نیمار دانست که از بازی های ملی برگشته بودند و در این میان فقط نیمار بود که بازی کرد اما او هم از در بازی های المپیک شرکت کرده بود و هم در رقابت های انتخابی جام جهانی روسیه برای برزیل بازی کرده بود.

لوئیز انریکه در نبود تراشتگن مصدوم از دروازه بان جدیدش سیلسن استفاده کرد که باید در همین هفته در لیگ قهرمانان هم به بازی گرفته شود، خط دفاعی و دروازه بانی بارسا از تراشتگن، روبرتو، پیکه، اومتیتی و آلبا تشکیل شده که البته او این قسمت از ترکیبش را به همراه مسی و سوارز به طور کامل در اختیار نداشت. او از بازیکن جدیدش آلکاسر هم استفاده کرد که البته درخشش چندانی نداشت، اما با این حال نمی شود این را راحت گفت کا آنها می تواند در خانه به تیمی تازه وارد نتیجه را واگذار کنند.

گل اول بازی را تیم آلاوز توسط دیورسون در دقیقه ۳۹ وارد دروازه بارسا کرد اما جرمی تئو توانست در دقیقه ۴۶ بازی را به تساوی کشاند بعد از اینکه بازی با نتیجه میاوی در حال پیگیری بود انریکه مسی را به بازی آورد اما چهار دقیقه پس از ورود او بارسلونا گل دوم را دریافت کرد انریکه که در شرایط سختی بود تصمیم گرفت اینیستا و سوارز را هم به تیمش اضافه کند تا بتواند نتیجه را جبران کند بارسال تلاش زیادی داشت ولی نتوانست در خانه از این شکست فرار کند و با همان نتیجه ۲ بر یک مغلوب آلاوز شد.