مارادونا: مافیای فوتبال مانع از بازگشت من به مربیگری می شود

۲۲ مهر ۱۳۹۵
مارادونا: مافیای فوتبال مانع از بازگشت من به مربیگری می شود

مارادونا کاملا برای همه شناخته شده است، او شور و شوق بسیاری در بازی داشت، استعداد خام و غیر قابل پیش بینیش در زمین زبان زد بود، دیگو مارادونا در حال حاضر تا حدودی فردی متفاوت در سال ۲۰۱۶ شده است. او که در جام جهانی و لیگ سری آ قهرمانی های زیادی دارد، با سایت ورزشی مارکو درباره خود و فوتبال صحبت کرد.

او گفت:"این فوق العاده است، زمان خوشحالی من در زندگی آغاز شده است. مردم من را دوست دارد، نوه ام بنجامین سالم هست و در کنارش هستم، من در صلح تمام هستم و خدا را سپاس گذارم."

"من می خواهم (بازگردم به مربیگری)، این کار را دوست دارم، اما در فوتبال مافیای بزرگی وجود دارد. جهان از مربیگری توسط عوامل نامطلوب دفاع می کند، می خواهم به آموزش فوتبال بپردازم."

"یک چرخ فلک در مربیگری ایجاد شده است، از والنسیا به مادرید، بارسلونا به منچستر سیتی، منچستر سیتی به منچستر یونایتد، این شگفت انگیز است. ۱۵ سال پیش، رئال مادرید یا آث میلان می توانستند مربی خود را آزادانه انتخاب کنند و انتقال دهند، در حال حاضر این کسب و کار شده است."

"برای مثال رافا بنیتز که من احترام بسیار زیاد برای او دارم، در مادرید خیلی خوب نبود! او شکست خورد اما پس از مدتی او سه سال در نیوکاسل بسیار خوب بود. آیا کسی می تواند توضیح دهد؟ آیا این عادی است و یا چیزی اشتباهی است؟"

"زیدان زمانی در مادرید بازی می کرد و حالا مربی این تیم شده است نتایج خوبی را هم گرفته است، خیلی برای زیدان خوشحال هستم."

مارادونا اضافه کرد:"سیمئونه در حال انجام یک کار بزرگ است، من او را کاملا به عنوان یک فرد حرفه ای قبول دارم. او در بالاترین سطح با رئال و بارسلونا مبارزه می کند. گواردیولا هم مرد بزرگی است، اما در ایجاد سبک جدید این را قبول ندارم، این سبک را کرایف ایجاد کرده است."

"[میشل] پلاتینی هیچ کمکی به فوتبال جهان نکرد، او در ظرفی که غذا می خورد تف کرد اما گذشته است. او دیگر نماینده ما نیست."

"من برای توپ طلا ارزشی قایل نیستم، سال ۲۰۱۴ نویر فاتح جام جهانی بود اما رونالدو توپ طلا گرفت، نمیشه گفت مسی یا رونالدو کدام بهترند اما من اگر مربی باشم می خواهم هر دو برایم بازی کنند. نیمار هم بازیکن خوبی شده و رقیبی برای مسی و رونالدو خواهد شد."

او در آخر درباره کتابش با تیتر:"اینگونه قهرمان جهان شدیم"توضیح داد:

"در آخر کتاب با جمله آرژانتین بعد از مسی چه می شود به پایان رسیده است. در زمان ما ۱۰ بازیکن خوب برای تیم بازی می کرد، اما حالا چی؟واقعا بعد از مسی چه می شود این قضیه به شدت نگران کننده است."