پیروزی آسان همیلتون در آستین امریکا

۳ آبان ۱۳۹۵
پیروزی آسان همیلتون در آستین امریکا

لوئیز همیلتون به راحتی توانست در پیست آستین امریکا با زمان ۱ ساعت و ۳۶ دقیقه و ۱۲ ثانیه و  ۶۱۸ هزارم ثانیه به پیروزی برسد و با توجه به دوم شدن رزبرگ، اختلاف بین آنها را هفت امتیاز کاهش داد و باعث شد مسابقات بعدی جذابیت بیشتری داشته باشد، همیلتون در این رقابت به پنجاهمین برد خود در مسابقات فرمول ۱ رسید. رزبرگ تا این مرحله با ۳۳۱ در صدر و همیلتون با ۳۰۵ امتیاز در رده دوم قرار دارد و منتظر لغزش اوست تا بتواند در این فصل هم به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

در دور تایم گیری رانندگان مرسدس، ردبول و فراری موفق شده بودند شش خط اول را تصاحب کنند، همیلتون و رزبرگ در خط یک و دو، ریکیاردو و ورشتاپن در خط سه و چهار، رایکونن و وتل در خط پنج و شش قرار گرفته بودند.

در زمان استارت همیلتون که در خط یک قرار داشت موفق شد تا جایگاه خود را حفظ کند ولی رزبرگ استارت بدی داشت و ریکیاردو جای او را گرفت. در اواسط مسابقه اتومبیل ورشتاپن دچار نقص فنی شد و از مسابقه خارج شد رایکونن هم در زمان تعویض لاستیک دچار مشکل شد و او هم مجبور به ترک رقابت شد، یکی از آرام ترین مسابقات برای همیلتون بود در حالی رانندگان دیگر در حال رقابت بودند مخصوصا رزبرگ،ریکیاردو و وتل، او رهبر مسابقه بود ودر نهایت هم توانست در آستین پیروز شود، بعد از او هم رزبرگ با ۴.۵۲ ثانیه اختلاف در رده دوم قرار گرفت و در جایگاه سوم رکیاردو که در این فصل عملکرد خیلی خوبی داشته قرار گرفت.

رده بندی همه رانندگان در پیست آستین امریکا

همیلتون

رزبرگ

ریکیاردو

وتل

آلونسو

ساینز

مسا

پرز

باتن

گروژان

کویات

مگنوسن

پالمر

اریکسن

نسر

بوتاس

ورلاین

آکن