آمار شگفت انگیز همکاری مرگبار مسی، سوارز و نیمار

۵ آبان ۱۳۹۵
آمار شگفت انگیز همکاری مرگبار مسی، سوارز و نیمار

دو سال از اولین روزی که مسی، سوارز و نیمار مقابل رئال مادرید بازی کردند می گذرد آنها موفق شدند در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۴ رئال مادرید را ۳ بر یک شکست دهند و به یکی از خطرناک ترین خط حمله های دنیا تبدیل شدند.

از زمانی که این سه در کنار هم قرار گرفته اند بارسلونا ۳۶۷ گل زده که ۲۶۴ گل از آن سهم مسی، سوارز و نیمار بوده و حتی در ۷۲ گل دیگر از آن تاثیرگذار بوده اند.

بارسلونا ۸۱.۳ درصد از بازی هایی را که هر سه در ترکیب اصلی بوده اند را پیروز شده، این آمار در لیگ قهرمانان اروپا به ۸۳.۳ درصد می رسید که از ۶۰ گل بارسا آنها ۵۰ گل را به ثمر رسانده اند.

از اکتبر ۲۰۱۴ تاکنون فقط رئال مادرید ( با ۲۹۶ گل) و پاری سن ژرمن ( با ۲۷۰ گل ) در پنج لیگ معتبر اروپا توانسته اند بیشتر از مثلث آتشین بارسلونا گل بزنند.

در گل زده مسی با ۱۰۴ ، سوارز با ۹۴ و نیمار با ۶۶ گل قرار دارند اما در پاس گل سوارز در رتبه نخست این مثلث با ۴۸ پاس قرار گرفته بعد از او با حداقل اختلاف مسی با ۴۷ و نیمار با ۳۴ پاس جای دارند.

آنها در کل ۲۲۹ گل در لالیگا، ۶۱ گل در کوپا دل ری، ۶۰ گل در لیگ قهرمانان، در سوپر کاپ اسپانیا و جام باشگاه های جهان هر کدام شش گل و در سوپر کاپ اروپا نیز سه گل به ثمر رسانده اند.