دورتموند و شالکه بدون گل

۹ آبان ۱۳۹۵
 دورتموند و شالکه بدون گل

توماس طولانی ترین خط بدون برد خود را در بوندسلیگا با بوروسیا دورتموند را تجربه می کند، به لطف مربی تیم مقابل نتیجه بازی دربی هم ۰-۰ در مقابل شالکه در سیگنال ایدونا پارک به پایان رسید و یک تساوی دیگر برای آن ها شد.

تقریبا دورتموند همیشه در این دربی موفق به پیروزی می شد، ولی این بار شالکه خیلی خوب ظاهر شد و نتیجه برای هر دو یک امتیاز داشت. با وجود بازگشت مهاجم ستاره دورتموند پیرامریک اوبامیانگ، که وسط هفته در برلین در مسابقات جام حذفی دچار مصدومیت از ناحیه ساق پا شده بود، نتوانست برای تیمش کاری کند و خیلی هم آماده بنظر نمی رسید.

شالکه در اوایل بازی بر دورتموند فشار زیادی را اعمال کرد اما خط حمله ی آن ها خیلی خوب کار نمی کردند نیمه اول به پایان رسید در این نیمه شالکه بهتر از دورتموند بود. دورتموند در اواخر بازی فشار بر شالکه را افزایش داد اما دفاع خوب آن ها جلوی زدن گل را گرفت.

تیم مهمان بازی خوبی از خود نشان داد و البته بازی فیزیکی خطرناکی هم داشتند که  داور بازی فلیکس بریخ اولین کارت زرد را به بازیکن دورتموند، شینجی کاگاوا و جولیان نشان داد. اوبامیانگ در ۱۰ دقیقه پایانی به جای ولید به زمین آمد اما به هیچ گلی دستیابی پیدا نکرد و موفقیتی برای تیمش نداشت.