تاریخ باشگاه منچستریونایتد(شیاطین سرخ)-قسمت اول

۱۵ آبان ۱۳۹۵
تاریخ باشگاه منچستریونایتد(شیاطین سرخ)-قسمت اول

باشگاه فوتبال منچستر یونایتد یک باشگاه فوتبال حرفه ای مستقر در الدترافورد، شهر منچستر در کشور انگلستان که در لیگ برتر جزیره حضور دارد. نام مستعار این باشگاه "شیاطین سرخ" است، این باشگاه فوتبال در سال ۱۸۷۸ تاسیس شد و نام خود را به منچستر یونایتد در سال ۱۹۰۲ ثبت کردند و در سال ۱۹۱۰ به ورزشگاه فعلی آنها در اولدترافورد منتقل شد.

منچستر یونایتد رکوردهای بسیاری از جمله:۲۰ قهرمانی لیگ،رکورد ۱۲ قهرمانی درجام حذفی، چهار جام لیگ قهرمانان و یک FA کاپ جزیره دارند. این باشگاه همچنین سه جام اروپا، یک جام یوفا جام، یک سوپر جام اروپا،یک جام بین قاره ای و یک جام باشگاه های جهان را به دست آورده است. در سالهای ۱۹۹۸-۱۹۹۹ باشگاه برای اولین بار در تاریخ فوتبال انگلیس قهرمان سه جام در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا شد.

در سال ۱۹۵۸ فاجعه هوایی مونیخ اتفاق افتاد و جان هشت بازیکن خوب این تیم گرفته شد.در سال ۱۹۶۸ باشگاه تحت مدیریت مت بازبی، دوباره منچستر یونایتد اولین باشگاه فوتبال انگلیس موفق به پیروزی در جام اروپا شد. الکس فرگوسن غنائم بسیار زیادی دارد از جمله: ۱۳ قهرمانی لیگ برتر، ۵ جام حذفی و ۲ لیگ قهرمانان، بین سال های ۱۹۸۶ و ۲۰۱۳ وقتی که او اعلام بازنشستگی کرد خیلی ها نگران منچستر شدند. خوزه مورینیو سرمربی کنونی این باشگاه است، او در تاریخ ۲۷ می ۲۰۱۶ منصوب شد.

منچستر یونایتد دومین باشگاه پردرآمد در جهان در فصل ۱۴ - ۲۰۱۳ با درآمد سالانه ۵۱۸ میلیون یورو و سومین و ارزشمند ترین باشگاه فوتبال جهان در سال ۲۰۱۵ به ارزش ۱.۹۸ میلیارد دلار شده است.همانطور که از ژوئن سال ۲۰۱۵ آن را با ارزش ترین نام تجاری فوتبال جهان تخمین زده بودند ارزش ۱.۲ میلیارد دلاری را دارا بود. این یکی از گسترده ترین پشتیبانی تیم های فوتبال در جهان است. باشگاه در بورس اوراق بهادار لندن در سال ۱۹۹۱ مطرح شد، این باشگاه را مالکوم گلیزر در ماه مه سال ۲۰۰۵ یک قرارداد آن را به ارزش حدود ۸۰۰ میلیون پوند را با یک شرکت خصوصی برای خرید باشگاه بستند. در اوت ۲۰۱۲ منچستر یونایتد در بورس اوراق بهادار نیویورک قرار گرفت. باشگاه دارای چندین رقیب به ویژه با لیورپول،منچستر سیتی و لیدز یونایتد و اخیرا با آرسنال دارد.

ادامه دارد....