تاریخ رئال مادرید(کهکشانی ها)-قسمت اول

۱۹ آبان ۱۳۹۵
تاریخ رئال مادرید(کهکشانی ها)-قسمت اول

رئال مادرید یک باشگاه فوتبالی و ورزشی است، به اسپانیایی: maðɾið kluβ DE fuðβol جمله استفاده می شود که به معنای باشگاه سلطنتی فوتبال مادرید می شود. همه به عنوان رئال مادرید این تیم را می شناسند، این باشگاه فوتبال حرفه ای مستقر در مادرید در کشور اسپانیا است.

در سال ۱۹۰۲ به عنوان باشگاه فوتبال مادرید تاسیس شد، از تیم به طور سنتی استفاده می شود یک کیت خانگی سفید از ابتدا برای آن ها طراحی شد. کلمه واقعی اسپانیایی برای سلطنتی آن است و به باشگاه توسط شاه آلفونسو سیزدهم در سال ۱۹۲۰ همراه با تاج سلطنتی در نشان اعطا شد. تیم بازی های خانگی خود را در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در مرکز شهر مادرید از سال ۱۹۴۷ آغاز کرد. برخلاف بسیاری از نهادهای ورزشی اروپا این باشگاه از اول دارای درامد زیادی بود.

برآورد باشگاه به ارزش ۳.۲۴ میلیارد یورو یا (۳.۶۵ میلیارددلار) در سال ۲۰۱۵ بوده است و در فصل ۲۰۱۴-۱۵ آن ها پردرآمدترین باشگاه فوتبال در جهان بودند، با درآمد سالانه ۵۷۷ میلیون یورو در صدر نشسته اند. رئال مادرید یکی از سه تیم لالیگ هستند که هرگز به لیگ پایین تر سقوط نکرده اند، همراه با اتلتیک بیلبائو و بارسلونا قرار دارد. باشگاه دارای بسیاری از رقابت های طولانی مدت و همه به ویژه ال کلاسیکو با بارسلونا و همچنین دربی شهر مادرید را با اتلتیکو مادرید تیم های قدیمی اسپانیایی دارد.

رئال مادرید خود را به عنوان یک تیم قوی در اسپانیا و اروپا از سال۱۹۵۰ می داند و موفق به دریافت پنج جام متوالی اروپا و همچنین هفت بار در فینال حضور داشتند. این تیم، که شامل بازیکنانی مانند آلفردو دی استفانو، فرانس پوشکاش، فرانسیسکو جنتو، ریموند کوپا، و خوزه سانتاماریا، است که توسط برخی در ورزش نظر گرفته می شود بزرگترین تیم در تمام دوران بوده است.

در فوتبال داخلی باشگاه موفق به کسب رکورد ۳۲ قهرمانی در لالیگا ,۱۹ کوپا دل ری,نه سوپرکاپ اسپانیا ,یک کوپا اوا دوارته و کوپا در لا لیگا به دست آورده است.در فوتبال بین المللی، باشگاه موفق به کسب رکورد ۱۱ قهرمانی جام در لیگ قهرمانان اروپا، یک رکورد مشترک جام بین قاره ای، دو جام یوفا، سه سوپر جام یوفا و یک جام باشگاه های جهان را دارد. رئال مادرید به عنوان باشگاه فوتبال قرن ۲۰ در ۲۰۰۰ دسامبر ۲۳ به رسمیت شناخته شد و توسط IFFHS به نام بهترین باشگاه اروپا در قرن ۲۰ در ۱۱ مه ۲۰۱۰ شناخته شد.

ادامه دارد...