لالیگا کمترین گلزن را در بین پنج لیگ برتر اروپا دارد

۲۱ آبان ۱۳۹۵
لالیگا کمترین گلزن را در بین پنج لیگ برتر اروپا دارد

برای اولین بار در هشت سال اخیر لالیگا بهترین گلزن در سطح اروپا را در این فصل ندارد. کریستیانو رونالدو ۱۸ گل پس از ۱۱ بازی در طول فصل ۲۰۱۴/۱۵ به ثمر رساند و لوئیس سوارز و مسی هشت گل که پایین ترین آمار برای یک گلزن برتر هست را در کارنامه دارند. نه مسی و نه سوارز و همچنین رونالدو بهترین گلزن در بین پنج لیگ برتر بزرگ اروپا نیستند.

با وجود کمتر بازی داشتن در بین لیگ های دیگر اروپا، دو نماینده از بوندسلیگا پیر امریک اوبامیانگ و آنتونی با ۱۱ گل در ۱۰ بازی بسیار آمار خوبی برای خود ایجاد کردند.

در فرانسه، ادینسون کاوانی برای تیم پاری سن ژرمن ۱۱ گل زده دارد و این بدان معناست که او در حال پیدا کردن خود در تیم است. نزدیک ترین رقیب بعدی او الکساندر لاکازت در تیم لیون است که ۱۰ گل در هشت بازی خود به ثمر رسانده است.

ادین ژکو و مائورو ایکاردی هر دو ۱۰ گل برای رم و اینتر به ترتیب در کارنامه خود به ثبت رساندند و البته گونزالو هیگواین، چیرو ایموبیله مهاجم سابق سویا در حال حاضر با لاتزیو درست پشت سر ژکو و ایکاردی با نه گل قرار دارند.

دیگو کاستا مهاجم اسپانیایی به نظر می رسد دوباره تحت نظر آنتونیو کونته در چلسی به عنوان بهترین گلزن در انگلستان با نه گل پشت سر آگوئرو در منچستر سیتی قرار دارد.