همیلتون رزبرگ و باران را با هم شکست داد

۲۴ آبان ۱۳۹۵
همیلتون رزبرگ و باران را با هم شکست داد

مسابقه اینتر لاگوس برزیل در شرایط جوی نامناسبی برگزار شد و لوئیز همیلتون موفق شد در سکوی اول قرار گیرد بعد از او هم تیمی اش رزبرگ و مکس ورشتاپن جایگاه دوم و سوم را از آن خود کردند این مسابقه به دلیل شرایط آب و هوایی نامناسب دو بار متوقف شد اما ایم همیلتون بود که هم دیگر رقبا و هم باد و باران را مغلوب کرد، این اولین بار بود که همیلتون موفق شده بود در خانه ایرتون سنا قهرمان فقید برزیلی ها در اینترلاگوس قهرمان شود.

در تایم گیری همیلتون با زمان ۱ دقیقه و ۱۰ ثاینه و ۷۳۶ هزارم ثانیه بهترین تایم را زد و رزبرگ با اختلاف تنها ۱۰۲ هزارم ثانیه ای در خط دو و در خط سه هم کیمی رایکونن قرار گرفت. تلفات این مسابقه خیلی زیاد بود مسا، گوتیرز، گروژان، پالمر، اریکسن و از جمله رایکونن که در تایم گیری خط سوم را از آن خود کرده بود، در این مسابقه رقابت شدیدی بین همیلتون، رزبرگ و ورشتاپن بود اما در نهایت این همیلتون بود که مسابقه را برد و باعث شد قهرمانی در آخرین مسابقه در ابوظبی امارات مشخص شود.

نیکو رزبرگ با ۳۶۷ امتیاز در حال حاضر اول هست و همیلتون با ۳۵۵ امتیاز پشت سر او قرار دارد رزبرگ حتی با یک مقام سومی در ابوظبی هم می تواند برای اولین بار قهرمان مسابقات فرمول یک شود حال باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی در ابوظبی رخ می دهد.

رده بندی همه رانندگان در اینترلاگوس برزیل:

 1. همیلتون
 2. رزبرگ
 3. ورشتاپن
 4. پرز
 5. وتل
 6. ساینز
 7. هالکنبرگ
 8. ریکیاردو
 9. نسر
 10. آلونسو
 11. بوتاس
 12. آکن
 13. کویات
 14. مگنوسن
 15. ورلاین
 16. باتن