صعود لسترسیتی به عنوان صدرنشین به مرحله حذفی لیگ قهرمانان

۳ آذر ۱۳۹۵
صعود لسترسیتی به عنوان صدرنشین به مرحله حذفی لیگ قهرمانان

لسترسیتی موفق شد با شکست کلوب بروژ صعود خود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان را قطعی کند آنها در این رقابت ها برخلاف لیگ برتر انگلیس عملکرد فوق العاده ای داشتنه اند لسترسیتی با چهار برد و یک تساوی و با ۱۳ امتیاز در گروه جی اول است و حتی در صورت شکست در مسابقه آخر هم جایگاه خود را از دست نمی دهد آنها در پنج بازی فقط یک گل دریافت کرده اند.

بازی مطابق انتظار خیلی محتاتانه پیگیری می شد و دو تیم منتظر اشتباه حریف بودند تا از تک موقعیت های خود استفاده کنند اما این لستر بود که خیلی زود در دقیقه پنج بازی اولین گل را توسط اوکازاکی به ثمر رساند بعد از این گل دوباره بازی به حالت قبل برگشت تا اینکه داور دقیقه ۳۰ به سود لستر اعلام پنالتی کرد که آن را ریاض محرز به گل تبدیل کرد تا خیال آنها برای صعود به مرحله به راحت شود. در نیمه دوم کلوب بروژ دقیقه ۵۲ به گل رسید خوزه ایزکوئیردو با شوتی محکم و دقیق دروازه اشمایک را باز کرد تا اختلاف به حداقل برسد اما تا پایان بازی توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا لستر به مرحله بعد صعود کند.

در دیگر رقابت این گروه پورتو از پس کپنهاگن بر نیامد و بازی با تساوی بدون گل تمام شد بعد از لستر ۱۳ امتیازی، پورتو با ۸، کپنهاگن با ۶ و کلوب بروژ بدون امتیاز قرار دارند.