چه کسی جایگزین رزبرگ می شود؟

۱۶ آذر ۱۳۹۵
چه کسی جایگزین رزبرگ می شود؟

شاید جایگزینی نیکو رزبرگ مهمترین کار مرسدس در این برهه از زمان باشد واقعا اعلام بازنشستگی نیکو رزبرگ که تازگی به اولین قهرمانی خود در فرمول یک رسیده بود شوک بزرگی به مرسدس وارد کرد این شرکت با توجه به شروع تست هایش در نظر دارد تا پایان دسامبر هم تیمی جدید لوئیز همیلتون را معرفی کند، پاسکال ورلاین و والتری بوتاس مورد علاقه آنها هستند وتل و آلونسو هم رانندگان رده بالایی هستند تا ۲۰۱۷ با تیم های خود قرار داد دارند.

نیکی لائودا به بی بی سی گفت:" زمانی که خودروی جدید ما آماده شود ما حتما به راننده جدید نیاز خواهیم داشت، اما نمی توانم قول دهم که خیلی زود اتفاق رخ دهد اما باید تا آخر سال راننده جدید را مسخص کنیم."

گزینه های مرسدس همه با تیم های خود قرار دارند اما طبق گفته های توتو ولف به دلواسپورت سه مسیر پیش روی مرسدس است:

اول این است داشتن راننده شماره یک و دو مانند فراری که شوماخر و مسا را در اختیار داشت که راننده شماره یک به عنوان راننده اصلی امتیازات را برای مرسدس جمع کند. دوم این که یک راننده تازه کار مانند ورلاین، اکن یا جوان مانند ورشتاپن و وندرونه را به مرسدس اضافه کنند. اما مسیر سوم این است که یکی از رانندگان حرفه ای را جذب کنند. ولف افزود:" من راه سوم را بیشتر دوست دارم."

آکن واقعا یک مدعی است؟

از صحبت های توتو ولف جای تعجب دارد که راننده تازکاری مثل آکن در حد جایگزینی نیکو رزبرگ بداند اما تنها نکته مثبت این است که او فارغ التحصیل آموزش های خود مرسدس است. همکاری بین ولف و هندی ها خیلی خوب بوده و او هم آکن را ستایش کرده است اما با این حال بعید می رسد که هندی ها ورلاین و آکن را از دست بدهند.

هیچ راهی برای وتل و آلونسو نیست؟

اما انتخاب وتل می تواند خیلی برای مرسدس گران تمام شود در حال حاضر با اینکه او در این فصل چهارم شده بیشترین دستمزد را در بین همه رانندگان از فراری دریافت می کند، گزینه دیگر که برای مرسدس ها معقول تر است جذب فرناندو آلونسو است که راننده رده بالایی محسوب می شود.

اما شایعه که شاید به حقیقت بپیوندد جذب والتری بوتاس است با اینکه تا ۲۰۱۷ با ویلیامز قرارداد دارد اما جذب او نسبت به وتل و آلونسو خیلی آسان تر است. اما باید منتظر ماند ودید تا آخر امسال چه کسی پشت اتومبیل مرسدس می نشیند.