بنفیکا در خانه به ناپولی باخت اما هر دو صعود کردند

۱۷ آذر ۱۳۹۵
بنفیکا در خانه به ناپولی باخت اما هر دو صعود کردند

ناپولی موفق شد در گروهی که همه تیم ها شانس صعود داشتند با شکست دو بر یک بنفیکا به عنوان صدرنشین به مرحله حذفی لیگ قهرمانان صعود کند، کایخون و مرتنس برای ناپولی و رائول خیمنز برای بنفیکا گلزنی کردند.

هر دو تیم اهمیت صعود به عنوان صدر نشین را می دانستند پس تلاش می کردند تا با پیروزی به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی بروند، دقیقه ۲۰ ناپولی دروازه بنفیکا را باز کرد اما گل آنها آفساید بود نیمه اول تلاش دو تیم به حاصل ماند و با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

بازی در نیمه دوم هم مانند نیمه اول جذاب و پر حرارت بود حمله های دو تیم ادامه داشت تا اینکه بالاخره ناپولی توسط بازیکن سابق رئال خوزه کایخون در دقیقه ۶۰ به گل رسید دقیقه ۷۹ دریس مرتنس با عبور از مدافع بنفیکا نتیجه دو برابر کرد تا راحت تر بازی را پیگیری کنند اما اشتباه بد مدافع ناپولی در دقیقه ۸۷ باعث شد خیمنز نتیجه را ۲ بر یک کند اما تا پایان نتیجه تغییر نکرد.

ناپولی با این برد ۱۱ امتیازی شد و در جایگاه اول قرار گرفت بنفیکا به ۸ امتیاز دوم شد در دیگر رقابت این گروه دینامو کیف ۶ بر صفر بشیکتاش را درهم کوبید اما این بشیکتاش بود که با ۷ امتیاز راهی لیگ اروپا شد.