رونالدو چهارمین توپ طلا را هم برد

۲۳ آذر ۱۳۹۵
رونالدو چهارمین توپ طلا را هم برد

این مهاجم سختکوش را می توان یکی از عوامل اصلی قهرمانی رئال در لیگ قهرمانان اروپا و قهرمانی پرتغال در یورو ۲۰۱۶ دانست او برای تصاحب بهترین بازیکن لیونل مسی و آنتوان گریزمان را مغلوب کرد و برای چهارمین بار بهترین بازیکن شد.

این بازیکن پرتغالی در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ این جایزه را برنده شده بود اما بی شک سالی که سپری شد بهترین و موفق ترین سال زندگی او بوده چرا که دو بار قهرمان اروپا شده است یکی در لیگ قهرمانان به همراه رئال مادرید و دیگری هم در رقابت های جام ملتهای اروپا همراه با تیم ملی کشورش پرتغال.

مسی که دارنده پنج توپ طلاست و از این حیث رکورد دار است دوم شد اگرچه او موفق شد به همراه بارسلونا لالیگا و کوپا دل ری را ببرد اما در فینال کوپا امریکا در ضربات پنالتی به همراه آرژانتین به شیلی باختند.

اما آنتوان گریزمان که در سال سپری شده در دو فینال اروپایی حاضر بوده هنوز هم برای از دست دادن آنها ناراحت است اما موفق شد عنوان سومین بازیکن برتر را از آن خود کند.

در مقابل رونالدو هر دو جام اروپایی را برد یازدهمین قهرمانی رئال مادرید و اولین قهرمانی پرتغال در اروپا موفقیت بزرگی برای او و هر بازیکنی می تواند باشد او با داشتن ۳۱ سال ۵۰ گل به ثمر رساند دوباره توپ طلای دیگری را تصاحب کرد او با بردن این جایزه هتریک کرد.