کهکشانی ها قهرمان جام باشگاه های جهان شدند

۲۸ آذر ۱۳۹۵
کهکشانی ها قهرمان جام باشگاه های جهان شدند

هت تریک کریستیانو رونالدو کمک کرد تا رئال مادرید با نتیجه ۴-۲ در وقت اضافه پیروز شود و از تیم ژاپنی کاشیما انتلرز در فینال جام باشگاه های جهان در شب یکشنبه در ورزشگاه بین المللی در یوکوهاما بگذرد و به جام برسد. پس از یک ساعت آرام، بازیکن پرتغالی رئال دو بار در وقت اضافه گلزنی کرد و رئال مادرید عنوان پنجم جام بین قاره ای یا جام باشگاه های جهان را گرفت. در عین حال عملکرد طرف ژاپنی تیم کاشیما بد نبود و پا به پا با قهرمان اروپا جلو رفت و کار را برای آنها سخت کرده بود.

زین الدین زیدان از تمام قدرت خود استفاده کرد، با وجود سرخیو راموس خط دفاع خود را هوشیار کرده بود. در دقیقه ۹ بنزما گل برتری را زد اما تیم مقابل هم دست به کار شد و شیباساکی در دقیقه ۴۴ گل تساوی را زد. در شروع نیمه دوم در دقیقه ۵۲ شیباساکی گل دوم تیم را زد و کار را سخت کرد.

مادریدی ها عقب نماندند و در دقیقه ۶۶ رونالدو گل تساوی را زد و خیال زیدان را راحت کرد، کار به وقت های اضافه کشید تیم ژاپنی بسیار تلاش کرد تا گل بزند اما مادریدی ها فشار زیادی بر تیم مقابل آوردند. دقیقه ۹۷ رونالدو گل دوم خود را زد و تیم مقابل را خسته تر کرد، کمی بعد گل سوم خود را زد و هتریک کرد و جام را به اسپانیا آورد.