پیست هاکنهایم آلمان میزبان مسابقه دوازدهم

۷ مرداد ۱۳۹۵
پیست هاکنهایم آلمان میزبان مسابقه دوازدهم

مسیر اصلی این پیست در سال ۱۹۹۳ به عنوان یک پیست سرعت بالا برای مرسدس در حالی ساخته شد که انها برای گرند پری طرابلس نیاز به تست سرعت داشت . این مسیر در گذشته هشت کیلومتری طولانی تر بود.

هنگامی که جنگ آغاز شد ، ساخت و ساز متوقف شد. در سال های پس از جنگ ، نیوبورگ محل برگزاری فرمول یک مسابقه در آلمان بود و هاکنهایم میزبان رقابت های کوچکتر شد. زمانی که برنامه ریزی شد هاکنهایم گذشته را جبران کند و به مسابقات فرمول یک اضافه شود ، دولت مبلغ زیادی برای ساخت مسیر جدید هزینه کرد.

در سال ۱۹۶۸ جیم کلارک در مسابقه فرمول دو صدمه دید و کشته شد. با این وجود زمانی که پیست نیوربورگ منسوخ شد در سال ۱۹۷۰ مسابقه فرمول یک در هاکنهایم برگزار شد و از پیست های برگزار کننده رویدادهای ملی و فرمول دو خارج شد.

پس از سوختگی وحشتناک نیکی لائودا در نیوربورگ در سال ۱۹۷۶ ، هاکنهایم خانه گرند پری آلمان شد. در سال ۲۰۰۲ قسمتی از مسیر آن را اصلاح کردند و اولین مسابقه در پیست اصلاح شده برگزار شد که موفقیت بزرگی تلقی می شود و از آن زمان تا کنون به طور منظم در تقویم فرمول یک قرار داشته است.

با موفقیت قهرمانان آلمانی مانند شوماخر و سباتین وتل ، این رقابت یکی از مهمترین رویداد ها برای طرفداران مسابقات فرمول یک در این کشور است.

مشخصات پیست:

  • تعداد دور : ۶۷
  • طول مسیر : ٤.٥٧٤ کیلومتر
  • مسافت کل مسابقه : ٣٠٦.٤٥٨ کیلومتر
  • بهترین رکورد : ١ دقیقه و ١٣ ثانیه و ٧٨٠ هزارم ثانیه توسط کیمی رایکونن سال ٢٠٠٤