همیلتون با پیروزی در آلمان فاصله خود را با رقبا افزایش داد

۱۰ مرداد ۱۳۹۵
همیلتون با پیروزی در آلمان فاصله خود را با رقبا افزایش داد

همیلتون موفق شد با پیروزی در هاکنهایم آلمان با ١٩ امتیاز اختلاف در صدر جدول به تعطیلات تابستانی برود. در حالی که دیگر هم تیمی او، نیکو رزبرگ در طول مسابقه با ریکیاردو و ورشتاپن درگیر بود ولی همیلتون تقریبا مسابقه بدون مشکلی داشت و توانست به عنوان اولین اتومبیل از خط پایان عبور کند.

در زمان استارت مسابقه، زمانی که چراغ ها خاموش شد با اینکه رزبرگ توانسته بود در دور تعیین خط در خط اول قرار گیرد عملکرد بدی داشت و در همان ابتدا همیلتون و دو راننده تیم ردبول از او سبقت گرفتند. رزبرگ تا پایان مسابقه موفق به باز پس گیری جایگاه خود نشد و در رده چهارم رقابت را تمام کرد.

در دور ٣٠ رزبرگ در یک پیچ سریع ورشتاپن را به بیرون پیست هدایت کرد ولی این راننده جوان هلندی توانست به پیست برگردد که این کار رزبرگ برای او ٥ ثانیه جریمه پنالتی داشت که در زمان تعویض لاستیک در پیت لین برای او اعمال شد. در اواخرمسابقه در پیست، باران شروع به باریدن کرد اما خللی در کار رانندگان ایجاد نشد و در آخر همیلتون با ٦.٩ ثانیه اختلاف نسبت به ریکیاردو از خط پایان گذشت و برنده شش مسابقه از هفت مسابقه اخیر شد.

راننده های فراری باز هم رقابت قابل توجهی نداشتند. در این فصل به نظر می رسد جای خود را به راننده های تیم ردبول سپرده اند.

رده بندی همه رانندگان در هاکنهایم آلمان به شرح زیر است:

 1. همیلتون
 2. ریکیاردو
 3. ورشتاپن
 4. رزبرگ
 5. وتل
 6. رایکونن
 7. هالکنبرگ
 8. بوتاس
 9. باتن
 10. پرز
 11. گوتیرز
 12. آلونسو
 13. گروژان
 14. ساینز
 15. کویات
 16. مگنوسن
 17. ورلاین
 18. اریکسن
 19. پالمر
 20. هاریانتو
 21. نسر
 22. مسا